Mekke Eğitim Vakfı

32 Hafız Daha Yetiştirdik

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Isparta'da faaliyet gösteren Mekke Eğitim Vakfı Kur'an Kursu'nda, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelip hafızlık eğitimini tamamlayan 32 hafız için icazet töreni düzenlendi.

ISPARTA 32 HAFIZ DAHA YETİŞTİRDİ


Mekke Kur'an Kursu bahçesinde yapılan törene Vali Vahdettin Özkan, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, İl Müftüsü Emin Avcı, çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin aileleri katıldı.Isparta'da faaliyet gösteren Mekke Eğitim Vakfı Kur'an Kursu'nda, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelip hafızlık eğitimini tamamlayan 32 hafız için icazet töreni düzenlendi. Mekke Kur'an Kursu bahçesinde yapılan törene Vali Vahdettin Özkan, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, İl Müftüsü Emin Avcı, çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin aileleri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, kurumun son yıllarda 7'den 70'e herkese Kur'an okuma imkanı sağladığını belirterek, "Şimdi müftülüklerimiz her mahallede bir Kur'an kursu açmak suretiyle halkımızın Kur'an öğrenmesi için imkanlar hazırlamıştır. Hanım kardeşlerimizin bu konuda teveccühü erkeklerden daha fazla. Ne olur Kur'an'ı öğrenmeye gayret edelim. Kur'an'ı öğrenmek sanıldığından kolaydır. Azmeden, gayret edenler çok kısa sürede kolayca öğrenebilirler" dedi.

Mekke Eğitim Vakfı Başkanı Emekli Müftü Halil İbrahim Ertuç, bu hizmetin yürümesinde katkısı bulunan herkese teşekkür etti. Ertuç, "Kur'an bülbüllerinin sayısı artarsa ilim adamları Kur'an etrafında çoğalırsa geleceğimiz mutlu ve huzurlu olacaktır. Milletimizin teveccühü giderek artıyor. Öğrenci sayımız 500'ü geçmek üzere. Kayıtlarımız sürüyor. Bitiren hafızlarımız biri yurtdışında olmak üzere diğerleri ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde bu yıl 75 camide hatimle namaz kıldırdılar, 200 camide mukabele okudular. Hedefimiz Kur'an ziyafetinin ülkemizin her tarafında olduğu gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde de icra edilmesidir. Bu vesileyle yurtdışından öğrenci kabul ediyoruz. Bu öğrencilerin sayısı artacak. Gittikleri yerlerde müessesemizi en güzel şekilde temsil edeceklerdir" diye konuştu.

Vali Vahdettin Özkan da , "Isparta, dünyaya örnek olacak şekilde hem Kur'an-ı Kerim'in öğrenilmesi hem de Kur'an'ın çizdiği hizmet seferberliğine ev sahipliği yapmıştır. İnsanımız buna bir teveccüh göstermiştir. Hocalarımız bu kurumun önemine vurgu yaptılar. Elbette bu kurumun fonksiyonu çok önemli. Bunun farkında olmamız önemli. Gerçekten Kur'an'ın öğrenilmesi, iyi anlaşılması bunun toplumun her kesimi tarafından benimsenmesi yönünde tüm alt yapının hazırlanması da önemli. Devletimiz, hükümetimiz bu konuda tedbirlerini alarak, Kur'an öğretimini kurumsallaştırdı, mevzuatını çıkardı. Hükümetin Diyanet İşleri Başkanlığı'na verdiği rol, toplumda Kur'an-ı Kerim'in öğrenilmesi için altyapısının iyileştirilmesi yönünde tedbirler almasıdır. Topluma düşen de kainat kitabının iyi öğrenilmesinin benimsenmesidir" dedi.

Konuşmaların ardından yeni hafızlar tarafından Kur'an tilaveti sunuldu. Daha sonra 32 hafıza belgeleri takdim edildi.

 

ISPARTA 32 HAFIZ DAHA YETİŞTİRDİ

 

 
ISPARTA MEKKE EĞİTİM VAKFI